În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 9.884 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 99 mai mult decât în ziua anterioară. 1.047 dintre cazurile noi din 24 de ore sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

 

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba35.1861491,94
2.Arad44.3571892,56
3.Argeș47.6791651,33
4.Bacău43.7863522,15
5.Bihor54.0323713,46
6.Bistrița-Năsăud20.7451742,55
7.Botoșani24.0962041,67
8.Brașov70.9534363,79
9.Brăila23.541370,97
10.Buzău25.16391

Citește aici tot articolul

Articol publicat pe: debanat.ro
Autor: Oana Telescu

Website design • Ecommerce website design • Wordpress website design • Web design Timisoara • https://webage.ro

Știri imobiliare